הפסקת עישון

תופעות לוואי גמילה מעישון – שאלות ותשובות

מחקרים מראים כי 80% מהמעשנים מעוניינים להפסיק לעשן, ברמה כזו או אחרת. רובם מאוד חוששים מהתהליך, אחדים חוששים שלא להצליח להפסיק לעשן, אחרים חוששים שלא יצליחו לשרוד ללא הסיגריה. אנחנו למדנו שאחד מהחששות הגדולים ביותר של המעשנים שמעוניינים להפסיק לעשן הוא החשש מתופעות הלוואי שמגיעות בעקבות התהליך של הפסקת עישון. (לקריאה נוספת לחצו על: תופעות לוואי גמילה מעישון)

בכתבה הבאה אני אציג בפניכם שאלות נפוצות בנושא החששות מתופעות הלוואי שמגיעות בעקבות הליך הפסקת העישון וכמובן את התשובות לשאלות:

  • מה הן תופעות הלוואי בעקבות הפסקת העישון ולמה הן מגיעות?

תופעות הלוואי שמגיעות בעקבות גמילה מעישון מגיעות כחלק מהליך טבעי של ניקוי הגוף מהניקוטין ומשאר הרעלים – בכל סיגריה שאתם מעשנים יש 4000 כימיקלים שונים והגוף מנסה להתנקות מהם כמה שיותר מהר. הליך של ניקוי הגוף מהרעלים מושך אליו תופעות פיזיות מסוימות כמו עייפות וכאבי ראש וגם תופעות רגשיות כמו עצבנות, תחושה לא נעימה ודיכאון.

 

  • אני רוצה להפסיק לעשן, האם אני אחווה תופעות לוואי אלה?

התשובה היא לחלוטין לא חד משמעית, תופעות לוואי מגמילה מעישון הינן מאוד אינדיבידואליות כמו כלל החוויות העוברים המעשנים (יש כאלה שמעשנים 5 סיגריות סיום ויש כאלה 2 קופסאות). ייתכן ותחוו אותם וייתכן ולא, אולי תחוו את חלקן ובעצמות משתנות.

  • האם אני צריך לדאוג מהתופעות האלו?

לא! אין מה לדאוג או לחשוש מתופעות הלוואי הללו, במקרה הזה הזמן יעשה את שלו, התחושות הפיזיות עוברות ברובן במסגרת ימים בודדים ויכולות להסתכם אפילו ביום אחד מהרגע שבו תפסיקו לעשן. בנוסף אצלנו בלייזר סטופ אנחנו יודעים איך להתמודד עם התופעות לוואי האלו. יש לנו את הכלים איך להתמודד עם כל תופעות הלוואי שמגיעות בעקבות הליך הפסקת העישון.

כפי שציינו תופעות לוואי שמגיעות בעקבות הפסקת העישון מתחלקות לשני פנים – פן פיזי ופן רגשי, כך גם ההתייחסות שלנו, אנחנו מתייחסים לתופעות הלוואי הפיזיות והרגישיות.
לתופעות הפיזיות אנחנו משתמשים בלייזר שלנו שגורם לתחושה נעימה ועוזר בזירוז של הליך ניקוי מהרעלים ובהפחתת תופעות הלוואי שמגיעות בעקבות( לחצו כאן על מנת ללמוד עוד על הליך הלייזר) וגם יש לנו כמה סודות שנגלה לכם אותם שתגיעו אלינו איך להתמודד עם התופעות שמגיעות. לגבי התופעות הרגשיות, אנחנו הולכים לבנות אתכם תוכנית, איך להתמודד עם היום שאחרי הפסקת העישון, מה לעשות ללא הסיגריה ואיך לעבור את התהליך בהצלחה.

  • אוקיי, אני רוצה שתעזרו לי להפסיק לעשן מה עושים ?

שאלה מצוינת, הרימו אלינו טלפון עוד היום לעוד פרטים 0722-555111, או השאירו לנו את הפרטים שלכם ואנחנו נחזור אליכם.