הפסקת עישון

תופעות לוואי בעקבות הפסקת העישון:

אם הגעת למאמר הזה סימן שאתה מעוניין להפסיק לעשן, אך ישנו חשש מסוים מתופעות הלוואי המגיעות בעקבות הפסקת העישון לפניכם רשימת תופעות הלוואי והצעות מצוינות לפתרונות להם:

תופעות לוואי לטווח זמן קצר אחרי הפסקת העישון :

  • עייפות – כשמפסיקים לעשן הגוף שלנו מנסה להתנקות כמה שיותר מהר ולהפטר מהחומרים הרעילים, בכל סיגריה שאתם מעשנים יש למעלה מ-4000 כימיקלים שונים והגוף מזהה את הצורך להפטר מהם כמה שיותר מהר. ולכן הליך ניקוי הגוף מרעלים מושך אליו תסמינים מסוימים בין היתר עייפות – אז מה עושים? נחים. העייפות תחלוף כעבור יום –יומיים.
  • כאב ראש, טעם רע בפה, זיעה מוגברת – כחלק מהתסמינים של הליך ניקוי הגוף מהרעלים יתכן ותחוו את אחת משלושת התופעות הללו. כאב הראש מגיע מהסינוסים שמתנקים. הטעם הרע בפה מגיע מהניקוטין שמשתחרר מהגוף דרך חלל הפה, זיעה מוגברת אף היא מגיעה מניסיון הגוף להשתחרר מהכימיקלים כמה שיותר מהר. מה לעשות? להיות סבלניים, לשתות הרבה מים, התופעות יחלפו במהרה ולא יישאר להם זכר.
  • שעמום – מפיג השעמום העיקרי בעולמם של המעשנים הינו העישון. כל מעשן אשר מוצא את עצמו ללא מעש למשך כמה דקות ימלא את חלל הזמן הריק הזה בסיגריה, ואתם מבינים על מה אני מדבר כרגע. מה לעשות? לקרוא ספרים, לטייל, להקדיש זמן למשימות שתמיד דחיתם (לסדר את הארון, לסדר את הגינה).

תופעת לוואי לטווח זמן ארוך יותר :

  • עלייה במשקל – אחד החששות הכי גדולים של האנשים המעוניינים להפסיק לעשן היא השמנה. אני מעוניין בהזדמנות זאת לשבור את המיתוס שכל מי שמפסיק לעשן מעלה במשקל. אם הפסקת לעשן אין סיבה לעלות במשקל. הסיבה היחידה היא אם צריכת המזון תוגבר משמעותית. מה לעשות? לאכול 3 ארוחות עיקריות ביום, לא להגיע למצבי רעב, לאכול הרבה ירקות ופירות(זהירות עם הפירות כי הם מלאים בסוכר), לאכול הרבה סיבים תזונתיים במזונות שלכם, וחשוב מאוד – ספורט או פעילות פיזית.

 

לסיכום, תופעות לוואי גמילה מעישון הן כל כך שוליות לעומת התועלות, התמקדו בתועלות שבהפסקת עישון, בכמה שתרגישו טוב יותר וגאים יותר בעצמכם, תהיו בריאים יותר, מריחים נעים יותר, עם יותר כסף בכיס להשקיע בעצמכם. אנחנו כאן על מנת לעזור לכם, הרימו טלפון עוד היום 0722-555111 לפרטים נוספים או השאירו פרטיכם ונחזור אליכם הקדם !